NOVINKY Z HOBBY

Zde naleznete nejnovější zprávy a články o tom, co se aktuálně děje ve světě sběratelských karet a memorabilií.

Fanatics podepsali s anglickou fotbalovou hvězdou Harrym Kanem exkluzivní víceletou smlouvu, která se vztahuje na autogramy a další memorabilie. Stal se tak tak vůbec prvním britským sportovcem, který spolupracuje s divizí autogramů a memorabilií společnosti Fanatics. Zároveň je to i pro Kanea první podobná smlouva v kariéře.

Bitva mezi konkurenčními společnostmi Panini a Fanatics pokračuje, protože NFLPA vypověděla smlouvu se společností Panini a umožnila Fanatics začít vyrábět fotbalové karty o tři roky dříve. Společnost Panini reagovala žádostí o arbitrážní slyšení.

Fanoušci a sběratelé NHL a NBA mohou se zájmem sledovat nadcházející aukci v Grey Flannel Auctions. Tato společnost totiž nabídne mimo jiné dvě historické memorabilie ikonických legend NHL a NBA. V online aukci, která začíná 22. května, je k mání hraný dres Wayna Gretzkyho z jeho posledního zápasu NHL.

Prsten, který Ted Williams obdržel při svém uvedení do baseballové Síně slávy v roce 1966, se v pátek večer prodal za 444 000 dolarů, čímž se dostal na první místo mezi tisíci položkami, které během tří dnů nabízela aukční síň Heritage Auctions.

Možná jde o nejslavnější památku na Michaela Jordana, která není červená nebo černá. Bunda Reebok, kterou si na olympijských hrách v Barceloně v roce 1992 slavně zakryl na medailovém stupínku jako projev loajality ke společnosti Nike, jde nyní do dražby a očekává se, že vynese sedmimístnou částku.

Poprvé za více než 20 let bude vlajková loď firmy Upper Deck, Series One, upravena. Série bude obsahovat více paralelních a insertních karet. Tradiční balení hobby verze ve formátu osmi karet v balíčku a 24 balíčků v boxu končí, od nové sezóny 23-24 bude balení obsahovat 12 karet v balíčku a 12 balíčků v boxu.

Po dvouměsíční pauze vítáme všechny naše čtenáře v roce 2023. Dočasně jsme v uplynulé době museli pozastavit vydávání článků a novinek, dnešním dnem se však opět vracíme do kolotoče shromažďování novinek a zajímavostí z našeho krásného hobby a jejich pravidelnému publikování. Děkujeme všem za přízeň a návštěvnost webu.

V neděli pozdě večer, kdy aukční síň Robert Edward Auctions uzavřela svou podzimní aukci, se nováčkovská karta Ernieho Bankse z roku 1954 od Topps prodala za 198 000 dolarů. Tato cena je historickým rekordem za veřejně prodanou Banksovu rookie kartu a překonává poslední prodej PSA 9 za 144 000 dolarů z května 2021. Poslední prodej karty PSA 10...