Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

NOVINKY Z HOBBY

Zde naleznete nejnovější zprávy o tom, co se aktuálně děje ve světě sběratelských karet a memorabilií.


Skutečně velké částky při prodeji sběratelských karet - ty, které vyvolávají údiv a kradou titulky novin i mimo sportovní svět - se točí především ve velkých aukčních domech. Společnosti jako Heritage, Robert Edward Auctions, Leland's, Goldin, PWCC a další mají marketingovou sílu, klientelu a dlouhou historii v objevování sběratelských pokladů a...

Sada šesti bot, které měl na sobě Michael Jordan při každém ze svých mistrovských titulů v NBA, je aktuálně v držení soukromého sběratele, ale již příští měsíc bude prodána zájemci s nejvyšší nabídkou. Aukční síň Sotheby's, která boty loni vzala na výstavní turné ve snaze prodat je jménem současného majitele, je nabídne v rámci aukce, která bude...

Když zaměstnanci firem zabývajících se ověřováním a gradováním otevřou nově příchozí zásilku, je poměrně velká šance, že se v ní nachází karta Upper Deck Ken Griffey Jr. z roku 1989. Společnosti PSA, SGC, Beckett a CSG v roce 2023 totiž oznámkovaly téměř 14 000 těchto nejslavnějších karet člena Síně slávy – to je o více než 6 000 kusů více...

Dres, který měl na sobě Tie Domi při proslulém souboji s kolegou Bobem Probertem v únoru 1992, je na prodej. Soukromý sběratel dal modrý dres New York Rangers do prodeje prostřednictvím webu MeiGray s vyvolávací cenou 29.995 dolarů.

Milí čtenáři, sběratelé, kamarádi, na našem webu nebývá zvykem zveřejňovat redakční zprávy...vlastně...tahle je úplně první za více než rok existence E-magazínu. Tak se to pokusím vzít v rychlosti. :-)

Dres, který měl na sobě Lewis Hamilton, když před 16 sezónami vyhrál svoji první Velkou cenu, se v úterý v aukční síni Sotheby's prodal za 241 000 dolarů, pouhé tři měsíce poté, co se v jiné aukci prodal za sotva třetinu této ceny.

Rok 2023 ještě není zcela u konce, ale již nyní lze s jistotou uvést žebříčky gradovaných karet. Společnost PSA sice nezveřejnila konkrétní čísla, ale uvádí, že od ledna jejím pracovníkům pod rukama nejčastěji prošly karty Shoheie Ohtaniho, Michaela Jordana a Julia Rodrigueze.

Jeden z tradičních zámořských hokejových klubů- člen original six, jehož dres oblékala řada legend, slaví velké narozeniny a k tomuto jubileu je také připravena speciální sada karet. Série Upper Deck Boston Bruins Centennial Box Set oficiálně vychází právě dnes- ve středu 6. prosince.

Představitelé společnosti Panini America a generální ředitel WWE (World Wrestling Entertainment) Nick Kahn se usmířili ve sporu o licenci na vydávání sběratelských karet. Co toto "urovnání" přesně znamená však zatím není jisté.

Dres a maska, které měl na sobě člen Hokejové síně slávy Ed Belfour v rozhodujícím zápase finále Stanley Cupu v roce 1999, se ve středu v aukční síni Classic Auctions prodaly za více než 91 000 dolarů. Předměty pocházely z Belfourovy osobní sbírky. Brankářská přilba po 24 příhozech vynesla 62 893 dolarů, dres se prodal za 30 768 dolarů.

Fanatics podepsali s anglickou fotbalovou hvězdou Harrym Kanem exkluzivní víceletou smlouvu, která se vztahuje na autogramy a další memorabilie. Stal se tak tak vůbec prvním britským sportovcem, který spolupracuje s divizí autogramů a memorabilií společnosti Fanatics. Zároveň je to i pro Kanea první podobná smlouva v kariéře.

Bitva mezi konkurenčními společnostmi Panini a Fanatics pokračuje, protože NFLPA vypověděla smlouvu se společností Panini a umožnila Fanatics začít vyrábět fotbalové karty o tři roky dříve. Společnost Panini reagovala žádostí o arbitrážní slyšení.

Fanoušci a sběratelé NHL a NBA mohou se zájmem sledovat nadcházející aukci v Grey Flannel Auctions. Tato společnost totiž nabídne mimo jiné dvě historické memorabilie ikonických legend NHL a NBA. V online aukci, která začíná 22. května, je k mání hraný dres Wayna Gretzkyho z jeho posledního zápasu NHL.