Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Sedmnáctý ročník výstavy dresů v Severní Virginii nabídne hokejové poklady

15.03.2023

Použité hokejové dresy, hokejky, rukavice a puky budou v sobotu 18. března v centru pozornosti na 17. ročníku výstavy hokejových dresů Severní Virginie.

Očekává se, že se do hotelu Holiday Inn - Washington Dulles ve Sterlingu ve Virginii sjede v čase od 9 do 17 hodin přibližně 40 prodejců a několik stovek sběratelů z celé země a také Kanady. Na setkání nebude chybět spousta hokejových historek, vtipkování o nadcházejícím play-off NHL a samozřejmě také sběratelská nabídka snů v podobě memorabilií a sběratelských předmětů používaných při zápasech.

"Některé věci, které lidé přinesou, neuvidíte nikde jinde než na podobných výstavách," řekl pořadatel Francis W. Rady. "Obvykle máme v místnosti pěknou sbírku dresů Capitals, takže i to lidi přitahuje. Jeden prodejce si připraví hokejové karty, protože v okolí se koná hokejový turnaj, a to má velký úspěch."

Také společnost MeiGray Group, která podle Radyho odvádí "úžasnou práci" při ověřování pravosti memorabilií, bude mít na výstavě svůj stůl.

Ze skromných začátků vybudoval z výstavy Northern Virginia Expo jednu z nejočekávanějších akcí pro sběratele hokejových předmětů. Úplně první výstavy v hotelu Holiday Inn se zúčastnilo osm lidí včetně obchodníků.

"Řekl jsem si: 'No, zkusili jsme to' a myslel jsem, že to bude jednodenní akce," vzpomíná Rady. "Začali jsme mluvit s dalšími sběrateli a obchodníky o tom, že bychom následující rok udělali další výstavu, a od té doby se to začalo rozrůstat. Nadšení, které všichni projevili, je to, co udržuje výstavu v chodu. Nyní máme více než 40 stolů."

Výstava je známá svou nabídkou unikátních materiálů, od současných hráčů až po ty ze zaniklých a přemístěných klubů NHL, jako jsou Quebec Nordiques, Minnesota North Stars a Hartford Whalers.

"Rád jsem si prohlédl všechny ty dresy a vybavení a poslouchal, jak lidé vyprávějí o historii, jak své věci získali," říká Bill Bride, který se akce zúčastnil loni. "Jsem fanouškem Capitals a rád se dívám na jejich staré dresy a vybavení. Vyvolává to ve mně hezké vzpomínky, protože můj otec byl v letech 1974-80 držitelem permanentky a chodili jsme se dívat na Caps do Capital Centre."

Někteří účastníci budou mít také vystavené své sbírky. Rady, který vyrostl v Bostonu, předvede své suvenýry Bruins, i když podotýká, že jeho předměty nejsou na prodej ani na výměnu. Některé sbírky budou zahrnovat dresy použité při zápasech, které se datují až do dob NHL Original Six.

"Budou tam úžasné věci," řekl Rady. "S několika skvělými sběrateli a obchodníky jsme na přípravě naší výstavy odvedli spoustu práce."