Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Aplikace CollX získala počáteční kapitál ve výši 5,5 milionu dolarů

23.02.2023

Aplikace CollX, která byla spuštěna před 14 měsíci, stále získává investory. Společnost ve středu oznámila nové kolo financování ve výši 5,5 milionu dolarů.

Aplikace CollX byla spuštěna v lednu 2022 pro systémy iOS i Android a využívá umělou inteligenci vizuálního vyhledávání, jehož cílem je umožnit uživatelům skenovat, identifikovat a získat přibližnou hodnotu sportovních sběratelských karet. Aplikace se od té doby rozšířila i na karetní hry, jako jsou Pokémoni a Magic. Přidali také sociální vrstvu, která uživatelům umožňuje sdílet jejich sbírky, a vytvářet nabídky pro nákup a prodej na platformě.

V současné době má aplikace CollX 600 000 registrovaných uživatelů, kteří do svých sbírek přidali 100 milionů karet. Aplikace porovnává ceny s 20 miliony jedinečných karet.

CollX provozuje také Card Dealer Pro, software určený pro obchody s kartami a prodejce, který umožňuje rychlou inventarizaci karet pomocí vizuálního vyhledávání s využitím umělé inteligence.

Podle společnosti CollX si software Card Dealer Pro, který se obvykle používá kromě zmíněné inventarizace karet také k jejich velkoobjemovému nabízení na eBay, licencuje přibližně 500 prodejců, včetně společností Mile High Cards, SMR Collectibles a Sports Cards by Beau (známé také jako The Million Cubs Project).

Společnost CollX již dříve ve dvou kolech financování získala 500 000 USD. Nové kolo financování vedl Brand Foundry Ventures, investiční fond v texaském Austinu, za účasti společností Next Coast Ventures, FJ Labs, 114 Ventures, Ben Franklin Technology Partners a Morrison Seger Venture Capital Partners.

"Společnost CollX se za velmi krátkou dobu stala významnou hobby firmou," poznamenal Wesley Gottesman ze společnosti Brand Foundry. "Trh s kartami je velký, ale my vidíme příležitost, aby vzrostl 2-3x. A společnost CollX bude v centru tohoto vývoje a bude pomáhat sběratelům zvyšovat úroveň jejich hobby."

CollX hodlá peníze použít na dokončení spuštění svého tržiště a také prémiové části aplikace pro takzvané "silné sběratele". Společnost sídlí ve Philadelphii a vedou ji spoluzakladatelé Ted Mann, technický ředitel Kostas Nasis a prezident Fred Barnes. Barnes vede také část podniku Card Dealer Pro. "Tím, že pomáháme jak sběratelům, tak profesionálním obchodníkům, se snažíme rozvíjet všechny strany tohoto koníčku," řekl Barnes. "Po celá desetiletí neexistoval žádný software, který by sběratelům pomáhal sledovat jejich karty a dealerům řídit jejich podnikání. Jen za poslední rok jsme viděli, jak moc může tato technologie změnit pravidla hry v odvětví sběratelských karet."

Mezi investory společnosti CollX patří Nat Turner, DJ Skee, David Adelman, Darren Lachtman, Brad Stadler, Ryan Schinman, Robert J. Moore, Rich Friedman, Mike Crossey, Chris McDemus, Jake Rosenberg, Keith McGowan, Adam Crouch, Adam Glasofer, Rania Nasis, David Kaplan, Ariel Boyman, Mike Cohen, Peter Mann, Peter Christodoulo, Ray Waddell, Mani Sundaram a Juno Capital.

"Jsme přesvědčeni, že v oblasti sběratelských karet existuje obrovská příležitost, protože sběratelům poskytujeme nástroje, které jim pomáhají oceňovat, obchodovat a zvyšovat úroveň jejich koníčku," prohlásil Mann. "Spustili jsme CollX s jednoduchým nástrojem, který má pomoci s odpovědí na otázku, jaká je hodnota karet? To se stalo vstupní branou, která lidem pomáhá digitalizovat jejich sbírky, provádět milionové obchody, učit se hodnotit karty a mnoho dalšího. Jsme teprve na začátku."