Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Úvod do světa sběratelství #2- Jak začít sbírat

28.11.2020

Sbírání hokejových karet je koníčkem především pro fanoušky ledního hokeje. Pokud mezi ně patříte a chtěli byste se sběratelství věnovat, pravděpodobně bude chvíli trvat, než se trochu rozkoukáte na trhu. Každým rokem vychází desítky sérií věnovaných aktuální sezoně i např. legendám apod.

V první řadě je dobré si rozmyslet, co vlastně budete sbírat- karty NHL, extraligy, nebo jiných zahraničních lig. Nejrozšířenejší nabídka je samozřejmě v kartách NHL, které jsou cenově také úplně jinde než např. naše nejvyšší soutěž. Dále je dobré si rozmyslet, jestli se chcete věnovat sbírání karet svého oblíbeného hráče, týmu, nebo např. celých setů. Někteří sběratelé to kombinují, sbírají své oblíbené hráče a k tomu celé sety vydávaných sérií, nebo třeba jen insertní karty, karty z 90. let apod.

Důležité je si také stanovit částku, kterou chceme do karet např. měsíčně investovat. Dá se sbírat za rozumnou cenu, ale časem můžete klidně zjistit, že máte v kartách třeba nové auto nebo někteří i dům. :-) Pro začátek doporučuji zakoupit např. několik balíčků nebo boxů a pokusit se třeba složit kompletní set, zkrátka trochu se rozkoukat na trhu. Až budete vědět, jakým směrem se bude vaše sbírka ubírat dále, můžete se vrhnout i na dražší a hodnotnější série a karty.