Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

1933-34 V252 Canadian Gum Hockey Cards

01.12.2023

Série 1933-34 V252 Canadian Gum Hockey patřila mezi úplně první sportovní karty, které byly vydány společně se žvýkačkou. Sadu V252 distribuovala společnost Canadian Chewing Gum Sales, Ltd. Edice 50 karet nabízela sběratelům možnost vyhrát hokejovou hru, ale k tomu bylo potřeba trochu dovedností a i štěstí.

Na předních stranách je černobílý portrét hráče. Obrázky připomínají podlouhlý osmiúhelník, protože rohy jsou odříznuté. Rámeček pod hráčem obsahuje písmeno uvnitř hvězdičky a instrukce k němu. Slova vlevo jsou v angličtině, zatímco vpravo se objevuje francouzský překlad. Fotografii a políčko obklopuje červené pole. Mezi obrázkem a rámečkem nalezneme jméno hráče. Celou kartu pak obklopuje bílý rámeček. Zadní strana začíná jménem hráče a týmu. Zbytek karty je dvojjazyčný, s anglickým životopisem hráče vedle francouzské verze textu. Ve spodní části je popis soutěže a reklamní řádek na kanadskou žvýkačku.

Aby sběratelé mohli hru získat, museli z písmen vytištěných na přední straně karet zjistit celé názvy pěti ze sedmi týmů NHL včetně města. Právě z tohoto důvodu se dnes mnoho karet vyskytuje s oříznutou spodní částí. Karty, které byly oříznuty, mají ale hodnotu jen malého procenta těch, které oříznuty nejsou. Sada byla rovněž vydána bez čísel. Mezi nejlepší karty série patří Howie Morenz, Charlie Conacher, Aurel Joliat a King Clancy.

Base Set Checklist

50 karet.

Ace Bailey
Alex Connell
Alex Smith
Aurel Joliat
Babe Seibert
Baldy Northcott
Bill Brydge
Bill Touhey
Bob Gracie
Bun Cook
Cecil Dillon
Charlie Conacher
Chuck Gardiner
Clarence (Hap) Day
Clarence (Taffy) Abel
Danny Cox
Dave Kerr
Dave Trottier
Dit Clapper
Duke Dutkowski
Ebbie Goodfellow
Frank Finnigan
George Hainsworth
Georges Mantha
Gerald CarsonGlyn Brydson
Happy Emms
Harvey (Busher) Jackson
Helge Bostrom
Howie Morenz
Jimmy Ward
John Ross Roach
John Sorrell
Johnny Gottselig
Johnny Sheppard
King Clancy
Larry Aurie
Lionel Conacher
Lorne Chabot
Lorne Duguid
Marty Burke
Mervyn (Red) Dutton
Murray Murdoch
Nelson Stewart
Nick Wasnie
Normie Himes
Ott Heller
Pit Lepine
Red Horner
Walter (Red) Jackson