ČLÁNKY, PŘÍBĚHY

V této kategorii jsou zveřejňovány různé zajímavé články, které souvisí se sběratelskými kartami či sportem obecně. Také mají často širší záběr a jsou určeny pro všechny zvědavé čtenáře.

Hokejový set Upper Deck Young Guns si za více než 30 let prošel mnohou podob, forem a odboček na cestě k tomu, aby se stal jednou z nejoblíbenějších sérií karet nováčků. V současném období definovaném novými technologiemi výroby, autogramy s nízkým limitem a mnoha různými paralelkami, představuje řada Young Guns jeden z posledních čistých aspektů...

Každé čtyři roky se celý svět sejde na jednom místě, aby sledoval nejlepší fotbalisty planety a vyhlásil vítěze mistrovství světa. Pro sběratele má tento prestižní turnaj význam také díky kartám, samolepkám a albům Panini World Cup.

Během karetního boomu, který v uplynulých letech neminul ani Českou republiku, se velká část začínajících sběratelů vrhla především na nové série, řadové karty i karty nováčků, případně hodnotné limitované karty s podpisem či kouskem výstroje (pokud měli k dispozici větší finanční obnos), mnohdy s vidinou uložení peněz a někdy v budoucnu jejich...

Sedmdesátá léta byla érou hokeje, která se vyznačovala tvrdou hrou a bohatými kšticemi hráčů, které jim vlály při soubojích na ledě. Pro sběratele je to také desetiletí, kdy v hokeji debutovalo mnoho velikánů historie. Mezi nováčkovskými kartami hokejistů 70. let najdete ofenzivní hvězdy i několik skvělých brankářů.

Pokud vynecháme evropský a mezinárodní hokej, kde používání chrániče očí již dlouhá léta nezáleží na volbě samotného hokejisty, ale je mu to prostě nařízeno v pravidlech o výstroji, ještě před pár lety bylo procento hokejistů v NHL, kteří ho používali, velmi malé. Když se v roce 2022 detailněji podíváte během přenosu z NHL na záběry střídaček týmů,...

Hokejové fanoušky, kteří mají rádi i superhrdiny - nebo fanoušky komiksů, kteří jsou k hokeji alespoň tolerantní - bude zajímat, že mezi superhrdiny a hokejem došlo k několika významným crossoverům. Stejně, jako kečup na zmrzlině, je hokej a superhrdinové podivná kombinace, která měla vždy směšné výsledky.

Inspiroval několik generací obránců, změnil způsob hry a ukázal fanouškům NHL úžasný a jedinečný soubor dovedností. Vedle Wayna Gretzkyho a současné superstar Connora McDavida jsou hokejové karty Bobbyho Orra jedny z nejoblíbenějších v tomto sportu.

Další sezóna NHL již je v plném proudu a s ní i sbírání hokejových kartiček. Zmírnění pandemie a následný příliv nových karet v posledních měsících by měly pomoci společnosti Upper Deck vrátit se zpět do plánu termínů, co se týče vydávání karet na sezonu 2022-23.

Během podzimu budou opět v prodeji kartičky Tim Hortons Hockey. Tato každoroční série již několik let zahajuje sběratelskou sezónu NHL. Balíčky po třech kartách jsou k dostání za 99 centů s nápojem nebo za 1,99 dolaru za balíček samostatně. Každé balení obsahujě dvě základní karty a dále červenou variantu nebo insert.

Právě těchto dnech před 50 lety proběhlo mezi Kanadou a Sovětským svazem celkem 8 vzájemných utkání, které se právem označují jako "Série století" (v angličtině Summit Series). V nejbližších dnech se tomuto tématu chceme věnovat, na víkend chystáme také další díl Kartotéky, ve kterém si mimo jiné otevřeme několik boxů věnovaných tomuto tématu a...

Pravděpodobně jste již slyšeli o kartičce mladého Patricka Kanea (Pinnacle 94/95- Sylvain Turgeon). Malé dítě zachycené na tribuně v pozadí, pozorně sledující své idoly, se v budoucnu stalo hvězdou NHL. Příběh basketbalové karty, kterou před nedávnem vytáhl z balíčku jeden zákazník naší kamenné prodejny, je však mnohem děsivější. Ani jsme netušili,...

Náš obchod je zaměřen především na NHL z jednoho prostého důvodu- při vší úctě k evropským soutěžím nebo mistrovstvím světa či jiným turnajům, žádný z nich se jí nedokáže vyrovnat v kvalitě, tradici, historii a zkrátka nás fascinuje již od 90. let, kdy jsme se začali věnovat i sběratelským kartám.