Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

RADY PRO SBĚRATELE

Zde naleznete různé rady, tipy a informace o krásném hobby- sběratelství karet.

Stěhování do nového domova je stresující období - ještě větší, pokud máte sbírku, kterou je třeba přesunout. V ideálním světě si koupíte dům a pak ho začnete plnit sportovními kartami a dalšími poklady, aniž byste se museli starat o to, jak svou sbírku bezpečně převézt z bodu A do bodu B.

Pokud již máte rozhodnuto, jakým směrem se bude Vaše sbírka ubírat, nastává další, velmi důležitá otázka. Jak karty uchovávat, skladovat? Existuje spoustu možností a na trhu je široké množství různého příslušenství, které Vám pomůže bezpečně karty uložit a ochránit před nežádoucími vlivy.

Sbírání hokejových karet je koníčkem především pro fanoušky ledního hokeje. Pokud mezi ně patříte a chtěli byste se sběratelství věnovat, pravděpodobně bude chvíli trvat, než se trochu rozkoukáte na trhu. Každým rokem vychází desítky sérií věnovaných aktuální sezoně i např. legendám apod.

V České republice propukl sběratelský boom naplno až v 90. letech, kdy se postupně začaly dovážet hokejové karty NHL od zámořských výrobců. Roku 1994 se dočkala i naše extraliga, výrobce APS vydal první sérii karet tuzemské soutěže, a kolotoč nákupů balíčků a výměn kartiček na školních chodbách se mohl rozjet naplno. Vše ještě umocnil...