Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

1959-60 Parkhurst

01.12.2023

Sezóna 1959-60 byla třetí v řadě, kdy společnost Parkhurst Hockey vydala sadu 50 karet, na kterých byli členové pouze dvou týmů. Tentokrát se rozhodli pro vylepšený design. Na checklistu se dokonce poprvé objevili také vedoucí pracovníci. Zadní strany však byly pro Parkhurst typické a obsahovaly poměrně dlouhý odstavec o každém hráči.

Obrázek hráče na přední straně má namísto pouhé jednolité bílé barvy na pozadí umístěn také barevný prvek, který připomíná červenou, modrou nebo žlutou hokejku. V jednom z horních rohů se objevuje logo týmu. Jméno hráče je vytištěno pod jeho vyobrazením. Na opačné straně loga je kruh s číslem karty a pod ním pozice hráče. Zadní strany mají stejný formát jako dvě předchozí sady, ale jsou dvoubarevné. Jméno hráče je uvedeno v horní části červeným inkoustem. Následují dva řádky informací a rekord z předchozí sezóny černým inkoustem spolu s životopisem v angličtině a francouzštině.

V sérii jsou zahrnuti pouze hráči Montrealu Canadiens a Toronta Maple Leafs. Zobrazeni jsou také trenéři obou týmů a několik vedoucích pracovníků. Nechybí ani člen Síně slávy Punch Imlach.

Imlachova karta je považována za RC. Dalším klíčovým nováčkem v sadě je Carl Brewer.

Base Set Checklist

50 karet.

1 Canadiens on guard
2 Maurice "Rocket" Richard
3 Carl Brewer RC
4 Phil Goyette
5 Ed Chadwick
6 Jean Beliveau
7 George Armstrong
8 Doug Harvey
9 Billy Harris
10 Tom Johnson
11 Marc Reaume
12 Marcel Bonin
13 Johnny Wilson
14 Dickie Moore
15 George "Punch" Imlach Coach/GM RC
16 Charlie Hodge
17 Larry Regan
18 Claude Provost
19 Gerry Ehman RC
20 Ab McDonald
21 Bob Baun
22 Ken Reardon Vice President
23 Tim Horton
24 Frank Mahovlich
25 Johnny Bower In Action

26 Ron Stewart
27 Hector "Toe" Blake Coach
28 Bob Pulford
29 Ralph Backstrom
30 Action around the net
31 Bill Hicke RC
32 Johnny Bower
33 Bernie "Boom-Boom" Geoffrion
34 Ted Hampson RC
35 Andre Pronovost
36 Hockey Committe
37 Don Marshall
38 Dick Duff
39 Henri Richard
40 Bert Olmstead
41 Jacques Plante
42 Noel Price
43 Bob Turner
44 Allan Stanley
45 Albert Langlois
46 Officials intervene
47 Frank Selke GM
48 Gary "Duke" Edmundson RC
49 Jean-Guy Talbot
50 Francis "King" Clancy Assistant GM