Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Hvězdy NHL a hokejové karty, které můžete sbírat v sezóně 2022-23

01.11.2022

Další sezóna NHL již je v plném proudu a s ní i sbírání hokejových kartiček. Zmírnění pandemie a následný příliv nových karet v posledních měsících by měly pomoci společnosti Upper Deck vrátit se zpět do plánu termínů, co se týče vydávání karet na sezonu 2022-23.

Někteří sběratelé se jistě budou honit za inserty a autogramy nejlepších hráčů ligy, jako je například centr Edmontonu Oilers Connor McDavid. Vysoké ceny má také duo z Colorada Nathan MacKinnon a Cale Makar, které v minulé sezoně pomohlo týmu vyhrát Stanley Cup.

Torontský veletrh sportovních karet, čtyřdenní akce, která začíná 10. listopadu, se bude konat současně s vydáním Upper Deck Series 1 Hockey. Vlajková loď firmy bude obsahovat hvězdy jako McDavid, MacKinnon a Makar, spolu s novou úrodou nováčků na v posledních letech mimořádně populárních kartách Young Guns.

Sběratelská sezóna oficiálně odstartovala již v září vydáním série MVP. Ta je prvním výstřelem některých z těchto nováčků, jež budou fanoušci sledovat celou sezónu.

Podívejte se na 10 zajímavých karet, které můžete sbírat v průběhu této sezóny:

10. Moritz Seider (2021-22 UD Series 2 Young Guns #469)

Nováček roku z minulé sezony. Jeho karta Young Guns zaznamenala nárůst poté, co obránce Detroitu Red Wings získal Calder Trophy, ale mohla by se vyšplhat ještě výše, pokud by zvládl udělat více než 50 bodů, které zaznamenal v premiérové sezóně. Pokud si do své osobní vitríny přidá Norrisovu trofej, očekávejte, že jeho Young Guns a nováčkovské karty z jiných sérií budou mít mnohem vyšší hodnotu.

9. Cale Makar (2021-22 UD Black Diamond #/349 BDBMA)

Ze začínajícího obránce se Makar stal téměř veteránem, který svůj tým dotáhl ke Stanley Cupu a přitom získal Conn Smyth Trophy jako nejužitečnější hráč finále. Na základě tohoto výkonu zaznamenaly v létě všechny jeho karty nárůst. Ti, kteří si hvězdu Avalanche oblíbili, budou hledat jeho podepsané a limitované karty napříč všemi produkty. Jednou z nich, která je atraktivní i vzácná, je tento limit Black Diamond.

8. Nathan MacKinnon (2021-22 UD Series 2 Photo Variation SSP #298)

Makarův spoluhráč zaznamenal v uplynulé sezoně v základní části 88 bodů v 65 zápasech. V letošní sezoně bude chtít tento výsledek ještě vylepšit, protože Avs budou usilovat o zopakování sezony. MacKinnon je typem hráče, který se může ucházet o Hart Trophy, pokud zůstane zdravý. Inserty a paralelky tohoto centra mají vysoké ceny vzhledem k tomu, že MacKinnon je již hvězdou. Jeho karta ve verzi Photo Variation je zábavným doplňkem sbírky každého, kdo si chce připomenout mistrovskou sezónu Avs.

7. Cole Caufield (2021-22 UD Series 1 Young Guns #201)

Caufield se v minulé sezoně těšil poměrně velké oblibě sběratelů, která však značně ochladla poté, co Montreal prožil špatnou sezonu. Pravé křídlo umí sbírat body, v minulé sezóně jich zvládl 43, a pokud se mu to podaří znovu a Canadiens budou moci bojovat o místo v play-off, pak očekávejte, že jeho karta Young Guns prudce vzroste na popularitě i ceně.

6. Mason McTavish (2021-22 UD Series 2 Young Guns #451)

McTavish, trojka draftu 2021, byl v srpnu vyhlášen nejlepším hráčem z důvodu pandemie odloženého juniorského mistrovství světa 2022. S osmi góly a 17 body v sedmi zápasech vedl bodování turnaje. Sběratelé, kteří jeho kartu Young Guns ignorovali, mu nyní, kdy její hodnota vzrostla, budou stále častěji projevovat lásku.

5. Trevor Zegras (2021-22 UD Series 1 Young Guns #232)

McTavish by se mohl dělit o čas na ledě se Zegrasem. Na centra Ducks bylo během jeho nováčkovské sezóny zábavné se dívat (např. gól v lakrosovém stylu). Nasbíral 61 bodů a moc nechybělo, aby získal Calder Trophy. Jeho karta Young Guns díky tomu stoupla na ceně. Očekávejte, že sběratelé budou v průběhu této sezóny pokračovat v honbě právě za touto kartou, a levnějšími verzemi jeho RC z jiných sérií.

4. Connor McDavid (2022-23 UD Series 1 Freestyles insert)

Největší hvězda NHL stále usiluje o zisk Stanley Cupu. Co se týče zájmu o jeho karty, McDavid se aktuálně co do hodnoty a pozornosti řadí v podstatě téměř po bok Wayna Gretzkyho. Sběratelé se budou shánět po jeho kartách s autogramy, insertech i limitovaných paralelkách bez ohledu na to, jak dobří nebo špatní jsou Oilers. McDavid se objeví ve vlajkové sérii UD 2022-23 v insertu Freestyles, který využívá design založený na graffiti a lze jej nalézt vkládaný v poměru 1:72. Není to "supercenná" karta, ale je to zábavná karta pro ty, kteří mají rádi inserty.

3. Cole Perfetti (2021-22 UD Series 2 Young Guns #466)

Perfetti, který byl v roce 2020 draftován z celkového 10. místa, si v minulé sezóně odbyl dlouho očekávaný debut v NHL v dresu Winnipegu Jets. Očekává se, že i letos dostane solidní čas a prostor na ledě. Díky tomu by Perfetti mohl nasbírat góly potřebné k tomu, aby zabodoval u sběratelů, kteří doufají, že jeho nováčkovské karty zaznamenají nárůst hodnoty.

2. Matty Beniers (2022-23 UD Series 1 #213)

Dvojka draftu 2021 hrála loni na univerzitě v Michiganu. Svůj profesionální debut si odbyl na konci minulé sezony, kdy odehrál posledních 10 zápasů v dresu Seattle Kraken a zaznamenal tři góly a devět bodů. Beniersovy nováčkovské karty by měly vzbudit velkou pozornost, zejména pokud se tento centr stane jedním z ofenzivních tahounů Seattlu. Jeho kartu Young Guns najdete v letošní Sérii 1.

1. Owen Power (2022-23 UD Series 1 Young Guns #228)

To pravé šílenství brzy začne! Jednička draftu 2021 má na to, aby vyhrála titul nováčka roku. Minulou sezónu zahájil na univerzitě v Michiganu a hrál za kanadský olympijský tým, než se na jaře připojil k týmu Buffalo Sabres. V osmi zápasech nasbíral tři body. Pokud Power dostane dostatek minut, mohl by se stát také favoritem č. 1 u sběratelů. Trochu ho může zbrzdit jeho pozice, jen málo obránců se prosadí jako opravdové ikony sběratelství.