Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Série 22-23 UD MVP: Již trochu ohraná písnička

23.09.2022

Jak již bývá v posledních letech zvykem, i letos společnost Upper Deck, která je aktuálně jediným výrobcem vlastnícím oficiální licenci na vydávání karet NHL, "odpálila" nový sběratelský ročník sérií MVP.

Zaslouží si pochvalu, že se produkt podařilo vydat velmi brzy. Alespoň něco se povedlo, po obrovských zpožděních způsobených nejprve koronavirem a poté situací na trhu s materiálem a problémy s dodavateli konečně něco vydali včas, v termínu...

Co si ovšem podle nás příliš chvály nezaslouží je vzhled základních řadových karet, který je téměř identický jako v předchozích letech. "Chtělo by to trochu originality, vymyslet něco nového..." Tyto názory nejsou jen z naší hlavy, ale i od řady zákazníků.

Pro srovnání přinášíme fotky z posledních 5 let, více se liší pouze série 18-19:

Další věc, co rozhodně nemůžeme pochválit, je nepochopitelná absence statistik hráčů na zadní straně karty, kde se nachází pouze základní údaje a text. Ale dobře, tohle už je věc trochu individuální a některým sběratelům je to jedno. Jsou ale i lidé, kteří si statistiky prohlíží, nebo podle nich dokonce karty řadí do své sbírky.

Základní set obsahuje klasicky 250 řadových karet, z čehož je posledních 50 tzv. SP- short print (viz. Slovník). Co naopak pochválit musíme jsou 3 úplně nové insertní sety, které se povedly:

- Encounters on Ice: dvacetikartový set přináší 20 největších současných rivalů napříč NHL! Na každé kartě naleznete dva hráče z týmů těch nevjětších rivalů, např. Tkachuk (CGY) a Kassian (EDM). Hledejte také verze GOLD.
- Domains: obsahuje mnoho současných hvězd (30 karet v setu celkem), které nejlépe reprezentují svůj klub. Také zde hledejte GOLD verzi.
- Pinpoints: Tento 25 kartový set se zaměřuje na ty nejpřesnější střelce současné NHL, navíc v každém hobby boxu naleznete průměrně 1x GOLD verzi

A tady již fotky zmiňovaných karet:

Celkově se na sérii MVP dá ocenit, že každý rok výrobce přichází s různými novými inserty a snaží se produkt oživit, na rozdíl od některých jiných sérií, kam je vkládáno nesmyslně velké množství karet v retro designu (tj. že jsou vzhledově stejné, jako již kdysi vydané karty...), ale o tom si povíme zase někdy příště.

Upper Deck MVP je klasická série za rozumnou cenu, tudíž si ji mohou dovolit sbírat například i děti z kapesného. Pár balíčků vám určitě doporučujeme koupit, alespoň si uděláte vlastní úsudek a karty si na vlastní kůži "ohmatáte". V prodeji máme aktuálně verzi hobby, která je dražší, ale příští týden budeme naskladňovat i další verze (retail, blaster, FAT). Nechybí samozřejmě klasické inserty či oblíbené paralelní karty Script (dle vzácnosti rozdělené na úrovně Silver, Super, Black) a spoustu dalšího...