Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

1985 Islanders News Bryan Trottier: první set věnovaný jednomu hráči

18.11.2022

Dnes se podíváme na poněkud netradiční sérii hokejových karet. Ovšem pokud jste fanouškem centra a člena Síně slávy Bryana Trottiera, pak tuto sadu rozhodně musíte mít ve své sbírce. Obsahuje kombinaci záběrů ze zápasů a portrétů. Pravděpodobně se jedná o první set hokejových karet věnovaný pouze jednomu hráči.

Tato sada karet, vydaná v roce 1985, představuje dosavadní kariéru legendy New Yorku Islanders Bryana Trottiera. Sérii sponzoroval deník New York Islander News a podle Beckettu ji vydalo policejní oddělení Port Washington. Na předních stranách karet jsou Trottierovy fotografie z různých období jeho kariéry. Na zadní straně každé karty, jejíž text napsal Trottier, jsou uvedeny informace o fotografiích a také tip na prevenci proti drogám/alkoholu.

Design přední strany

Společně s bílou hokejkou lemuje každou fotografii červená a modrá barva. Je zvláštní, že byly použity zrovna tyto barvy, místo tradiční tmavě modré a oranžové barvy Islanders.

Trottierův podpis zdobí čepel hokejky na přední straně karty, to je pěkný designový prvek. Puk (co jiného?) obklopuje číslo karty. Puk a hokejka sice dávají kartám hokejový nádech, ale použití barev Islanders by této sérii dodalo mnohem lepší vzhled.

Design zadní strany

Zde nenalezneme žádné statistiky, ale Trottier nám dává vysvětlení, co se děje na každé fotografii.

Na zadní stranu také napsal šikovné rady proti drogám / alkoholu. Níže jsou některé z těch nejlepších. Jejich text uvádíme většinou v angličtině, protože v překladu do češtiny by již nevynikly např. rýmy:

Using Drugs Puts You In A Permanent Penalty Box (Užívání drog vás trvale posadí na trestnou lavici)

Starting With Drugs Can Finish Your Life (Začít s drogami může ukončit váš život)

Even A Kid Can Become An Alcoholic (Alkoholikem se může stát i dítě.)

Don't Be A Fool Trying to Act Cool..."Be Straight"

Grow Up Tall, Use No Drugs At All

Ačkoliv některá z těchto prohlášení znějí trochu hloupě, můžeme všichni doufat, že pomohla tehdejší mladé generaci fanoušků Islanders, aby se drželi správné cesty - zvláště když si uvědomíme, jak špatným se tým během několika následujících sezón stal. :-)