Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Dresy s podpisem Toma Bradyho atakují po oznámení konce kariéry šestimístné nabídky

17.02.2023

Nedávné oznámení Toma Bradyho o odchodu do důchodu téměř jistě vynese jeho memorabilie a sběratelské karty do nových výšin.

Dva Bradyho dresy s autogramem, použité při zápasech, už přitahují šestimístné nabídky v aukčních síních Heritage Auctions a Goldin Co.

Bradyho autogramy jsou již nyní vzácné, přičemž Heritage dokonce prohlásila, že pro sběratele je snazší získat autogram Honuse Wagnera nebo "Shoeless Joe" Jacksona, než podpis sedminásobného vítěze Super Bowlu.

Hraný dres New England Patriots z roku 2010 s Bradyho podpisem, který se nachází v zimní aukci Heritage Platinum Night Sports Auction, je fotograficky přiřazen k domácímu zápasu proti Baltimore Ravens ze 17. října 2010. Jeho aktuální cena je 230 000 dolarů a odhadovaná konečná hodnota přesahuje 400 000 dolarů.

Brady měl dres na sobě, když dotáhl Patriots z desetibodového deficitu ve čtvrté čtvrtině k vítězství v prodloužení. Brady v zápase dokončil 27 ze 44 přihrávek, což znamenalo 292 yardů a touchdown.

Podle společnosti Heritage se v průběhu let objevilo na aukčním trhu několik Bradyho hraných a podepsaných dresů, přičemž většina z nich se objevila v první polovině jeho kariéry prostřednictvím aukcí NFL.

Dres z roku 2010 byl společností MeiGray fotograficky porovnán se dvěma různými snímky agentury Associated Press přímo ze zápasu a pravost byla potvrzena na základě stop po zásahu na předním čísle a levém rameni. Zadní číslo 12 obsahuje Bradyho podpis černým fixem s poznámkou: "Patriots 23 Ravens 20, 10-17-10." Dres byl ověřen aukčními společnostmi NFL Auctions, MeiGray, Heritage, PSA/DNA a Beckett.

Společnost Goldin Co. má v nabídce také dres z roku 2022, který byl použitý při zápase, podepsaný a popsaný Bradym. Červený domácí dres Tampy Bay Buccaneers měl na sobě ve čtvrté čtvrtině během vítězství 17:16 nad New Orleans Saints 5. prosince 2022.

Dres, jehož aktuální cena je 205 000 dolarů, byl fotograficky porovnán společnostmi MeiGray a Sports Investors Authentication a ověřen společností Beckett. Brady dres na zadní straně podepsal a přidal nápisy "12" a "Go Bucs".

Zakladatel a výkonný předseda společnosti Goldin Ken Goldin věří, že hodnota Bradyho memorabilií bude po jeho oficiálním odchodu do důchodu nadále stoupat.

"Když Tom Brady loni odešel do důchodu, ceny a zájem o jeho memorabilie a sběratelské karty zaznamenaly prudký nárůst. Očekávám, že v krátkodobém horizontu ceny Bradyho předmětů opět vzrostou, ale vzhledem k tomu, že se jedná o jeho druhý odchod do důchodu, bude tento nárůst zkrácen a zmírněn," řekl. "Podle mého názoru budou předměty Toma Bradyho použité při hře žádanější a cennější. Jsou to předměty, které jsou pro Toma osobní, vyprávějí příběh jeho kariéry a jejichž nabídka je omezená. Očekávám, že hodnota těchto předmětů okamžitě vzroste a bude v průběhu let dále stoupat, podobně jako v případě Michaela Jordana, protože Brady dosáhl stejného "statusu" nejlepšího hráče všech dob."

V zimní platinové aukci společnosti Heritage, která končí o víkendu 25. a 26. února, je k dispozici také verze BGS 8,5 Bradyho nováčkovské karty - 2000 Playoff Contenders Championship Ticket Rookie Auto. Autogram má známku 10 a samotná karta pak 8,5, přičemž pouze sedm exemplářů s hodnocením od společnosti Beckett má známku vyšší.

Aktuální cena karty je 280 000 dolarů a její odhadovaná konečná hodnota je 800 000 dolarů.