Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Roope Hintz: hvězda Dallasu je na vzestupu, stejně tak zájem o jeho RC

28.05.2023

Play-off Stanley Cupu v letošním roce přineslo spoustu překvapení a hra útočníka Dallasu Stars Roopeho Hintze vyvolala u fanoušků jásot a u sběratelů zájem o jeho nováčkovské kartičky poté, co se s 22 body během 14 zápasů ujal vedení v bodování play-off.

Tento ofenzivní výsledek není pro pozorné fanoušky žádným překvapením, protože Hintz během svých pěti sezón v NHL vykazoval stálý růst, co se týče bodové produkce. V ročníku 2020-21 zaujal tím, že zaznamenal v průměru více než bod na zápas. Během posledních dvou sezon nasázel shodně 37 gólů a v obou případech překonal hranici 70 bodů.

Letmý pohled na jeho hru v prvních dvou kolech play-off ukazuje, jak výborně si rozumí se spoluhráči z lajny Jasonem Robertsonem a Joem Pavelskim. V úvodní sérii proti Minnesotě Wild zaznamenal tři zápasy s minimálně třemi body, včetně hattricku a asistence během druhého zápasu 19. dubna.

V dalším kole se Dallas utkal s týmem Seattle Kraken a Hintz v sedmi zápasech přispěl stejným počtem bodů. V úvodním utkání finále Západní konference jednou skóroval a přidal dvě asistence při prohře v prodloužení s Vegas Golden Knights.

Dallas Hintze ulovil v draftu NHL v roce 2015 jako 49. hráče v pořadí. Před svým debutem zůstal ještě dvě sezony ve Finsku v klubu HIFK a během sezóny 2017-18 se připojil k týmu Texas Stars v AHL. Společnost Upper Deck si všimla jeho výrazného talentu a zařadila ho do série AHL 17-18. Pro sběratele to tedy byla první příležitost získat karty s autogramy tohoto nadějného hráče. Netrvalo to dlouho a mohli jsme vidět Hintze i v dresu NHL.

Mladý kanonýr

Dne 4. října 2018 byl Hintz součástí zahajovací sestavy Dallasu v zápase s Arizonou Coyotes. Při svém šestém vystoupení v dresu Stars skóroval ve vítězném utkání s New York Islanders a během několika týdnů se objevila jeho nováčkovská karta Young Guns z první série Upper Deck 2018-19.

Zpočátku nebyl šum kolem jeho karet velký, ale bystří spekulanti jej rádi přidávali do svých sbírek a cit pro talenty se jim vyplatil. V průběhu ročníku 2018-19 nastoupil do 58 zápasů a připsal si 22 bodů. Byl zařazen do několika sérií firmy Upper Deck, ale nemá zdaleka tolik nováčkovských karet jako někteří jeho vrstevníci.

Cenově dostupné karty

Pro ty, kteří hledají dostupnější variantu jeho nováčkovských karet, máme dobrou zprávu. Existuje jich několik, které vám budou cenově vyhovovat. Například balíčky 2018-19 Upper Deck Series Two obsahovaly update karty 2018-19 O-Pee-Chee a k nalezení tam bylo několik paralelek - včetně Retro Black, která je limitována do 100 kusů.

Hintz byl také součástí druhé série Upper Deck Overtime . Tato karta má i červenou a modrou paralelní verzi se zlatým autogramem. Kromě toho se nacházel v sadě Parkhurst 2018-19.

Střední varianta pro ty, kteří chtějí limitovanou RC kartu Hintze, se nachází v sérii 2018-19 Upper Deck ICE a je číslována do 999 kusů. Celá série je vzhledově velmi "přitažlivá" a pokud jste sběratel Dallasu, neměla by vám tato karta v albu chybět .

Pro náročné sběratele

Celkem je k dispozici devět karet Roope Hintze z let 2018-19, které spadají pod tradiční definici RC, a pak spoustu dalších paralelních karet s inserty.

Nejméně limitovaná Hintzova karta je z edice 2018-19 Upper Deck Synergy. Produkt, který v tomto roce debutoval, se společnost rozhodla omezit na 19 kopií nováčkovských karet základní sady. Ty se sice neobjevují často, ale existují paralelní verze. Červená verze obsahuje stírací plochu UD Bounty, varianty modrá (/799), zelená (/299) a fialová (/24) pak představují další výzvu pro kompletáře.

U SP Game Used 2018-19 pokračoval trend velkého množství paralelek nováčkovských karet. Ta, která je považována za skutečnou RC, byla vydána v limitu 24, což odpovídá číslu jeho dresu. Byla také vydána verze s autogramem v limitu 1/1. Stejně jako u Synergy se paralelky hledají mnohem snáze a jsou číslovány do 296 (nebo méně), s výjimkou modrých karet s autogramem.

Co se týče karet ze sérií SP Authentic a The Cup 2018-19, je otázkou, která z nich je pro většinu sběratelů atraktivnější. Vzhledem k tomu, že podepsané nováčkovské karty Future Watch od SP Authentic mají velkou tradici, je po nich poptávka ze strany sběratelů sérií i sběratelů hráčů. Skutečnost, že jich je vydáno 999, je činí lépe dosažitelnými.

Závěrečná analýza

Poptávka po nováčkovských kartách Roopeho Hintze v posledních dvou sezónách postupně rostla, ale díky výkonům v letošním play-off zřejmě dosáhla nového maxima a vítězství ve Stanley Cupu by je samozřejmě posunulo ještě výše. Stars sice mají velkou překážku v podobě Golden Knights, ale jsou tu i další hráči Dallasu, kteří by mohli získat ocenění pro nejlepšího hráče sezony, jako například Jason Robertson, Miro Heiskanen nebo Jake Oettinger. Jako součást působivého jádra mladých talentů budou tito borci předvádět své umění hokejovým fanouškům i sběratelům také v nadcházejících sezónách.