Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Fotografie Michaela Jordana z prvního zápasu prodána za rekordních 175.000 dolarů 

08.09.2023

Fotografie z prvního zápasu Michaela Jordana v NBA se stala rekordní a nejdražší fotografií člena Síně slávy, která kdy byla prodána. Společnost Goldin Auctions uvedla, že zprostředkovala soukromý prodej snímku PSA Type 1 za 175 000 dolarů.

Na fotografii formátu 8×10, jejímž autorem je Don Bierman z deníku Chicago Sun-Times, je Jordan při svém profesionálním debutu 26.října 1984 na stadionu v Chicagu proti celku Washington Bullets. Jordan tehdy při vítězství 109:93 zaznamenal 16 bodů, šest doskoků a sedm asistencí.

Na snímku je budoucí šestinásobný šampion NBA, který si to směřuje ke koši svým ikonickým způsobem s vyplazeným jazykem a v prvních teniskách Nike.

Henryho Yeeho, hlavního ověřovatele společnosti PSA Photo Authentication Services, rekordní cena nepřekvapila. "Skutečné originální fotografie tohoto typu jsou ve srovnání s jinými segmenty hobby stále extrémně podhodnocené," poznamenal Yee. "Srovnejte to s šestimístnou částkou za vstupenku na Jordanův debut, kterou obdrželo všech 13 000 fanoušků v budově."

Černobílý snímek jednadvacetiletého Jordana vznikl dávno před digitální fotografií. Na zadní straně fotografie je razítko Sun-Times, titulek vystřižený z novin v den, kdy vyšla.