Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Společnost Panini se uprostřed dramatické právní bitvy zapletla do dalšího soudního sporu

23.09.2023

Společnost World Wrestling Entertainment (WWE), která se nedávno spojila s UFC, před dvěma týdny informovala společnost Panini, že jí ukončuje licenci na výrobu sběratelských karet o dva roky dříve z důvodu porušení smlouvy. Společnost Fanatics by tuto licenci měla údajně okamžitě převzít.

WWE je druhou profesionální sportovní organizací, která vypověděla smlouvu splečnosti Panini od chvíle, kdy tento výrobce karet podal na Fanatics federální antimonopolní žalobu a Fanatics reagoval protižalobou. První, kdo smlouvu vypověděl, byla hráčská asociace NFL, což umožnilo společnosti Fanatics získat licenci na karty NFL o tři roky dříve. Společnost Panini zažalovala NFLPA, aby zablokovala vypovězení smlouvy, a pokračuje ve výrobě sběratelských karet NFL.

Nyní Panini podle deníku Sports Collectors Daily podali další federální žalobu, aby zablokovali vypovězení smlouvy s WWE. Tvrdí, že neporušili čtyřletou smlouvu, která začala platit v lednu 2022 a měla trvat do roku 2025.

"Společnost WWE až doposud nereklamovala žádné nedostatky v plnění smlouvy ze strany společnosti Panini, nestěžovala si na neuvedení určitých produktů na trh nebo na nezapojení se do konkrétních aktivit, ani neprotestovala proti údajnému neplnění smlouvy ze strany společnosti Panini," uvádí Panini ve své žalobě podané u newyorského federálního soudu podle serveru Sports Collectors Daily.

Společnost Panini ve své žalobě tvrdí, že vyrobila dostatečný počet digitálních produktů WWE i klasických "fyzických" sběratelských karet dle dohody a že zaplatila společnosti WWE licenční poplatky "výrazně nad rámec" požadavků uvedených ve smlouvě.