Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Míček Aarona Judgeho, kterým zaznamenal rekordní 62. homerun, se bude prodávat v aukci

19.11.2022

Muž, který chytil 62. homerunový míč Aarona Judgeho, se po zvažování svých možností s manželkou a právníkem rozhodl nechat trh, aby určil, jakou má míček cenu.

Cory Youmans, finanční konzultant z Dallasu, byl ve správný čas na správném místě, když Judgeův homerun 4. října vletěl do hlediště na hřišti Globe Life Field v Arlingtonu.

Chytil míč, který překonal 61 let starý rekord Rogera Marise v American League v počtu homerunů za jednu sezónu. Byl rychle obklopen ochrankou stadionu, která ho následně doprovodila do zabezpečeného prostoru, aby míč nechal schválit od MLB Authentication.

Jakmile byla nalepena stříbrná holografická nálepka a informace zaneseny do databáze MLB, Youmans věděl, že získal cenný kus baseballové historie. Nabízí ho k prodeji prostřednictvím aukční síně Goldin Auctions, která věří, že by mohl překonat rekord nejdražšího prodaného homerunového míče, jehož cena přesahuje 3 miliony dolarů.

Až se objeví v prosincové aukci Goldin's Elite Auction, která začíná 29. listopadu a potrvá do 17. prosince, vyvolávací cena bude 1 milion dolarů.

Pětatřicetiletý Youmans měl míček uzamčený v bezpečnostní schránce. Poté, co si z "dlouhého seznamu prestižních aukčních síní a tržišť" vybral společnost Goldin, aby se o prodej postarala, vyslal zakladatel společnosti Ken Goldin ozbrojený profesionální bezpečnostní tým, aby míč vyzvedl a převezl na bezpečné místo.

"Homerunové míče mají ve sběratelském průmyslu jedinečné postavení hned z několika důvodů," řekl Goldin. "Na rozdíl od pálky nebo dresu, které hráči a týmy technicky vzato vlastní, je míček po homerunu bezprostředním majetkem každého fanouška, který ho chytí. V tomto případě byl tento konkrétní míček v podstatě výherním losem."

Youmansův právní zástupce Dave Baron několik týdnů zjišťoval nabídky a možnosti pro majitele a jeho manželku, sportovní reportérku Bri Amaranthusovou, než se rozhodl pro dražbu.

"Zdá se mi to fér v tom smyslu, že to dává příležitost vlastnit míček každému, kdo má zájem a prostředky," řekl Youmans televizi ESPN. "Jako fanoušek jsem zvědavý, jakou má cenu, kdo ho koupí a co s ním udělá."

"Aaron Judge je naprosto monumentální a milovaná postava v New Yorku i v celém sportu a tohle bude téměř jistě nejvyšší cena, jaká kdy byla za baseballový míček zaplacena."

Začátkem tohoto měsíce Goldin prodal 700. homerunový míč Alberta Pujolse za 360 000 dolarů. Tento míč, jeden ze dvou, které Pujols odpálil v noci 23. září na stadionu Dodgers, získal Marlowe Leal, který ho následně také dal do dražby.