Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Muž v USA odsouzen za prodej falešných sportovních karet

20.11.2022

I v takovém krásném hobby, jako je sběratelství kartiček, může někdo páchat trestné činy. Muž z Michiganu byl odsouzen na dva a půl roku za prodej padělaných sportovních karet poté, co u něj vyšetřovatelé našli stovky tisíc falešných kusů různých kartiček. Kam se na něj hrabou například vietnamské večerky, které jsou u nás známé prodejem falešných karet Pokémonů.

Podle serveru MLive.com se 57letý Bryan Alan Kennert z North Shores v Michiganu u okresního soudu v Lansingu přiznal k osmi bodům obžaloby z podvodu. Podle vyšetřovatelů si Kennert prodejem falešných karet vydělal více než 100 000 dolarů ročně, uvedl web. Kennert prodával falešné sportovní karty a balíčky nejméně od roku 1992.

"Kennert zneužíval nic netušící oběti po dobu 30 let," uvedl v prohlášení státní zástupce Mark Totten.

Podle vyšetřovatelů prodal Kennert v roce 2019 v obchodním centru se starožitnostmi v Muskegonu ve státě Michiganu falešné karty v hodnotě 43 355 dolarů. Kupující zjistili, že karty jsou falešné poté, co je předložili společnosti Baseball Card Exchange k ověření pravosti. Balení byla otevřena, cenné karty z nich byly vyjmuty a poté znovu zapečetěny, aby vypadaly jako nové.

Steve Hart ze společnosti The Baseball Card Exchange prozkoumal baseballové, basketbalové a fotbalové karty a balíčky, které pocházely z roku 1933, a určil, že by měly hodnotu asi 200 000 dolarů, kdyby byly pravé.

"Po prohlídce předmětů Hart zjistil, že balíčky byly poškozeny a znovu zapečetěny," napsal agent Národní bezpečnosti Scott Bauer do prohlášení o příkazu k prohlídce.

Bauer provedl 9. července 2021 domovní prohlídku v Kennertově domě a našel falešné karty, které by v případě pravosti měly hodnotu 7,3 milionu dolarů, uvedl žalobce.

Tento incident nebyl prvním případem, kdy byl Kennert vyšetřován kvůli prodeji falešných karet. FBI vyšetřovala Kennerta v roce 2014 kvůli pokusu vydražit zapečetěný box baseballových karet Topps z roku 1969. Před prodejem karet se zjistilo, že jsou falešné, takže Kennert nebyl obviněn.

Podle Bauera Kennert FBI řekl, že padělané sportovní karty získal při pracovním pobytu v Číně v letech 2007 a 2008. Kennert se v roce 1992 přiznal k dovozu padělaných baseballových karet z Hongkongu a jejich prodeji jako pravých, uvedl Bauer.

Podle soudních dokumentů Kennertův advokát vyšetřovatelům řekl, že Kennert celý život sbíral autentické sportovní památky a že jeho dům je plný "vzpomínek a materiálů, které po desetiletí hromadilo pět různých členů jeho rodiny během svého života".  

zdroj: mlive.com