Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Hokej a superhrdinové: Bizarní týmová spolupráce

07.11.2022

Hokejové fanoušky, kteří mají rádi i superhrdiny - nebo fanoušky komiksů, kteří jsou k hokeji alespoň tolerantní - bude zajímat, že mezi superhrdiny a hokejem došlo k několika významným crossoverům. Stejně, jako kečup na zmrzlině, je hokej a superhrdinové podivná kombinace, která měla vždy směšné výsledky.

Zde přinášíme šest příkladů křížení hokeje a superhrdinů:

Warriors of Ice

Karty "Warriors of Ice", vyrobené společností Upper Deck a náhodně vložené do balíčků karet Collector's Choice 2009-10, se vyznačovaly pěknými kresbami připomínající karty Fleer Ultra X-Men z 90. let. Karty jsou velmi známé a rozšířené i v našich končinách, proto není nutné se jim podrobně věnovat a přinášíme pouze několik náhledů ve fotogalerii:


The Guardian Project

Zatím zřejmě poslední spojení "hokej a hrdinové" bylo zároveň největším propadákem. NHL a legendární komiksový scénárista Stan Lee (ten, který stvořil Spider Mana, Hulka, Iron Mana a Stripperella) se v roce 2011 spojili, aby vytvořili "Projekt Strážce". Šlo o nepromyšlený nápad, v němž 30 superhrdinů inspirovaných hokejem, z nichž každý byl pojmenován po jednom z týmů NHL, bojovalo proti superpadouchovi Devenu Darkovi. Projekt byl oficiálně zahájen na Utkání hvězd NHL 2011 v Raleighu tříminutovým animovaným dobrodružstvím.

Pak už to nikam nevedlo. Nikdo se ho neujal a nevytvořil "The Guardian Project" jako televizní seriál, film nebo jinou formu, ačkoli vyšel jeden komiks, který se prodával na zápasech Caroliny Hurricanes.


The Golden Adventures of Brett Hull

V sezóně 1993-94 se v restauracích rychlého občerstvení McDonald's v oblasti St. Louis prodávala třídílná komiksová série s názvem "Zlatá dobrodružství Bretta Hulla".

Ještě hloupější, než název, je samotný děj. Během zápasu proti nějakému nejmenovanému týmu je Brett Hull sražen do bezvědomí. Probudí se v roce 2094! Tým St. Louis Blues z budoucnosti přenesl Hulla do své doby, aby mu pomohl vyhrát sedmý zápas finále Stanley Cupu proti zlému týmu robotů zvanému Slashers.

Tato budoucnost vypadá docela dobře. Hráči nosí brnění a mohou si vylepšovat končetiny kybernetickými částmi. NHL se také stala inkluzivnější, protože trenérem Blues je černoch a jejich brankářem žena. Hull se samozřejmě vyhýbá jakýmkoli kybernetickým doplňkům, protože jeho postava je tak silná, že je prostě nepotřebuje.

Celý tým Blues také v den zápasu společně obědvá v McDonald's a jejich stadion se vznáší na obloze nad St. Louis, protože je to z budoucnosti.


NHL Global Superheroes

Na přední straně těchto sběratelských karet velikosti pohlednice byly komiksové kresby populárních hráčů NHL převlečených za superhrdiny. Na zadní straně byl vždy krátký životopis a superschopnosti postavy společně s rozděleným komiksem. Když se komiks spojil dohromady, vyprávěl příběh o globálních superhrdinech NHL, kteří bojují proti mimozemšťanům snažícím se ukrást Intergalaktický pohár hvězd.

Na kartách (pohlednicích) ovšem nechyběla top jména NHL, například i Jaromír Jágr označený jako "Kladenská kometa". Fotogalerie níže:


Superheros: Manon Rheaume

Na začátku 90. let minulého století vydala známá společnost Classic Games více než 50 hokejových karet s brankářkou Manon Rheaume. V každé hokejové sérii, kterou vydali, byla jedna nebo více jejích karet. Classic dokonce našel způsob, jak ji zařadit do sady karet s názvem Deathwatch 2000, která byla založena na stejnojmenné komiksové sérii.

Rheaume byla spolu s Kenem Griffeyem Jr. a Shaquillem O'Nealem součástí insertů "Superheros", které se náhodně objevovaly v balíčcích karet Deathwatch 2000. Její kartu ilustroval komiksový veterán Neal Adams, který se ale zjevně nikdy v životě nedíval na hokejový zápas. Žádný brankář nedrží hokejku takhle, dokonce ani brankáři superhrdinů. Jestli má Rheaume nějakou superschopnost, tak je to zastavování obřích hokejových puků a zároveň perfektní účes.


The Mighty Ducks

Přehled superhrdinů s hokejovou tématikou by nebyl úplný, kdybychom se alespoň letmo nezmínili o kresleném seriálu "The Mighty Ducks" z let 1996-97. A není to jen z důvodu, že autor tohoto webu je věrný fanoušek Kačerů již od 90. let. :-))

Abychom to uvedli na pravou míru, kreslený seriál "The Mighty Ducks" byl pojmenován podle hokejového týmu Mighty Ducks, který byl pojmenován podle filmové série "The Mighty Ducks". Chápete?

Poté, co se Želvy Ninja staly hitem, to vypadalo, že každý další kreslený seriál v 90. letech bude o skupině zvířátek bojujících proti zločinu, takže mimozemské kachny bojující se zločinem tehdy nebyly nic převratného pod sluncem.

Ale tito mimozemští kačeři také hráli hokej. V kresleném filmu byli Mighty Ducks mimozemšťané z planety Puckworld, kteří uprchli do Anaheimu, protože jejich planetu ovládli zlí ještěří mimozemšťané. Nyní hrají hokej jako tým NHL (jmenují se Mighty Ducks, jak jinak..), když tedy zrovna nebojují proti padouchům.

Vůdcem Mighty Ducks v kresleném filmu je Wildwing, který má skvělou brankářskou masku, jež mu propůjčuje schopnosti. Wildwing je dodnes ve skutečnosti také jméno maskota Anaheim Ducks v NHL. Zajímalo by mě, jestli nějaké malé děti, které chodily na zápasy Kačerů na konci 90. let, očekávaly, že se maskot Wildwing bude vrhat na zem a mlátit otravné fanoušky hostujícího týmu.