Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Další soudní spor Panini, tentokrát kvůli erotickým kartám

12.12.2023

Její bitvy s Fanatics sice stále urputně pokračují, společnost Panini America si ale již nyní může připsat první právní vítězství, i když na jiné frontě. Opravdu zcela jiné...

V dubnu loňského roku podala společnost Panini America žalobu na subjekt, který vyráběl poněkud zvláštní sběratelské karty- s ženami v "různých stádiích svlékání" (napsáno diskrétně) a zároveň používal některá loga společnosti Panini a také několik jejích nejznámějších názvů a značek - nebo jejich variací.

Společnost Panini podala u okresního soudu USA v Kalifornii několik žalob, včetně žaloby na porušení práv k ochranné známce.

Mezi způsoby, jakými společnost Bang Bros používala loga a značky společnosti Panini, patřily karty hvězd filmů pro dospělé, které označila jako "X-Rated Rookie", což je zjevná napodobenina dlouho používané značky Panini "Rated Rookie". Při výrobě karet bylo použito několik dalších značek Panini, včetně Select, Prizm, Donruss, Optic a Obsidian. Panini předložili 31 stran důkazů ilustrujících její nároky, přičemž tvrdí, že distribuce karet způsobila společnosti nenapravitelnou škodu.

Karty se prodávaly na webové stránce, o níž se později zjistilo, že ji provozuje Ryan Carter z Victorville v Kalifornii. Po uzavření webu společnost Panini tvrdila, že Carter karty nadále prodával prostřednictvím platforem třetích stran, včetně eBay a Mercari.

V soudních dokumentech se uvádí, že Carterovi bylo v období od 15. května do 25. června čtyřikrát zasláno předvolání k soudu, ale nikdy na ně nereagoval. Jeho bratrovi pak byly soudní dokumenty a předvolání doručeny při čtvrtém a posledním pokusu 25. června.

Carter se k soudu nikdy nedostavil a minulý pátek, osm měsíců po podání původní žaloby, soudce amerického okresního soudu Stanley Blumenfeld Jr. vydal definitivní verdikt- nařídil Carterovi zaplatit Panini 616 164,91 Dále mu bylo nařízeno, aby neinzeroval, neprodával, nevystavoval ani nedistribuoval žádné karty porušující ochranné známky.