Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Preview: 2022-23 O-Pee-Chee

05.10.2022

O-Pee-Chee Hockey zůstává tradičně nejrozšířenějším a nejobsáhlejším setem sezony. Karty se nám reálně do rukou dostanou až za nějakou dobu - společnost Steel City Collectibles uvádí předběžné datum vydání 15. března 2023, což je pro O-Pee-Chee nezvykle pozdě.

Mezi chystanými letošními inserty se však objevuje jedno zajímavé jméno - Premier. Balancuje mezi "novou a starou" školou a sběratelé na některých těchto kartách najdou moderní technologii tisku, na jiných zase vintage atmosféru.
Základní set je velký a obsahuje celkem 600 karet, z nichž posledních 100 karet, které jsou kombinací Marquee Rookies a All-Stars, je vkládáno po jednom ks do každého balíčku.
Paralelní karty jsou v několika úrovních, některé se vracejí a některé jsou nové. Patří mezi ně modrý okraj (1:3 balení), červený okraj (1:18 balení), neonově růžový okraj (/75) a tzv. printing plate ("tiskové desky") (1/1). Neon Pink a Printing Plates nalezneme pouze v hobby boxech.
Marquee Rookies a All-Stars mají některé další paralelky v hobby baleních:
Rainbow Foil (Duhová fólie) - /350
Black Rainbow Foil (Černá duhová fólie) - /100
Green Rainbow Foil (Zelená duhová fólie) - /33
Gold Rainbow Foil (Zlatá duhová fólie) - 1/1

Nové žluté paralelky jsou určeny výhradně pro blastery.

Inserty

Když O-Pee-Chee Premier v letech 1990-1991 debutoval, byl to jeden z prvních prémiových hokejových setů. V sérii O-Pee-Chee Hockey 2022-23 je to insertní set. Jsou v něm zastoupeni jak nováčci, tak veteráni. Běžné verze jsou v balíčcích 1:4. Verze s diamantovou duhovou fólií jsou číslovány do 100 kusů a jsou k dispozici pouze v hobby baleních.

Tři další insertní sety jsou rovněž všechny pouze v hobby verzi.
Vracejí se trojrozměrní Marquee Rookies (1:864), kteří poskytují "freshmanům" lentikulární zpracování.

Sběratelé mají další příležitost sestavit si balíček hracích karet O-Pee-Chee. Bez ohledu na barvu jsou čísla 2-10 v baleních 1:6. Jackové, dámy a králové jsou v baleních 1:34, zatímco esa jsou v baleních 1:102. Žolíky obsahují balíčky v poměru 1:203.

OPC Patches jsou již několik let klasikou. I letos tak série O-Pee-Chee pokračuje s další várkou vyrobených nášivek. Mezi motivy patří různé trofeje a ocenění NHL, logo Síně slávy a další loga.

Top Rookie Puzzle Bounty

2022-23 O-Pee-Chee Hockey je také spojen s programem Bounty. Ti, kteří sestaví skládačku z devíti karet, mohou získat exkluzivní předměty, které nejsou k dispozici v balíčcích.

Všichni, kdo puzzle sestaví, získají kartu Top Rookie Bounty Award. Kromě nich je k dispozici 100 paralel Black Border a 25 autogramů.