Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Rekordní karta Luky Dončiče za 4,6 milionu dolarů v aukci

08.11.2022

Superhvězda NBA Luka Dončič má za sebou neuvěřitelný start do své páté sezony v NBA, když v osmi zápasech zaznamenal v průměru 36 bodů, 8,8 doskoku a 8,6 asistencí.

Dončič se také po celou dobu své kariéry v NBA pohybuje na vrcholu trhu se sběratelskými kartami. Jeho karta 2018 National Treasures Logoman Rookie Patch Auto 1/1 se v březnu 2021 v soukromém prodeji prodala za ohromujících 4,6 milionu dolarů a stala se tak nejprodávanější basketbalovou kartou všech dob.

Ačkoli ji brzy zastínila karta LeBrona Jamese 1/1 Rookie Patch Auto, která se prodala za 5,2 milionu dolarů, stále se jedná o druhou nejdražší basketbalovou kartu a šestou nejdražší kartu všech dob.

Nyní se karta poprvé objeví ve veřejné aukci v Premier Auction na PWCC Marketplace. Karta Dončiče, která má známku BGS 9, je hlavní atrakcí sportovní aukce, která se koná od 3. do 17. listopadu. Dosud se žádná Dončičova karta ve veřejné aukci neprodala za více než 1 milion dolarů.

"Tato aukce bude vůbec poprvé, kdy uvidíme, jakou hodnotu za nejlepší kartu Luky Dončiče na světě stanoví otevřený trh," řekl Jesse Craig, viceprezident prodeje PWCC. "Ještě nikdy se karta Luky neprodala na veřejné platformě za sedmimístnou nebo vyšší částku. Jedná se o jeho premiérovou kartu, která debutuje na veřejnosti v době, kdy hraje mimořádně dobře. Je to velmi vzrušující okamžik."

Karta LeBrona Jamese Triple Logoman, na které jsou nášivky z dresů tří různých týmů, za které James hrál, se v červnu prodala za 2,4 milionu dolarů.

Craig věří, že Doncicova karta tuto hranici zastíní a mohla by překonat i celkový rekord za basketbalovou kartu.