Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Útržky vstupenek- překvapivě populární sběratelský artikl

09.11.2022

 Sbírat se dá v podstatě cokoliv. Díky proběhlé pandemii a také gradingovým společnostem, které neohodnocují pouze sběratelské karty, je sbírání ústřižků vstupenek mnohem populárnější, než kdykoli předtím.

Zatímco mezi nadšenci do sportovních memorabilií budou asi vždycky na prvním místě karty, sběratelství ústřižků vstupenek se v posledních dvou letech docela solidně rozhořelo. Stalo se tak ze dvou důvodů- díky pandemii COVID-19 a společnostem zabývajícím se gradingem se sbírání fyzických kuponů stalo populárnějším než kdykoli předtím. Digitální prodej vstupenek sice může část tohoto nadšení narušit, ale zřejmě ne na dlouho.

Když pandemie COVID-19 v březnu 2020 poprvé způsobila uzavření všech možných prostor a následovaly příkazy "schovejte se doma", mnoho lidí začalo s různými koníčky. Někteří objevili (nebo znovuobjevili) sbírání sportovních kartiček, což způsobilo, že v posledních dvou letech prudce vzrostla jejich popularita i cena. Poté zažily svůj vlastní vzestup zájmu také stvrzenky a vstupenky.

"Pandemie přiměla více lidí, aby se podívali na své lístky a zjistili, zda by je nemohli prodat na eBay," říká muž jménem Paul White, který sbírá vstupenky už 30 let. "Lidé chtěli zjistit, jestli jejich útržky vstupenek mají nějakou cenu, a pro některé lidi skutečně mají. Od pandemie je na eBay mnohem více útržků vstupenek, což je přínos pro celé hobby."