Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Panini a WWE urovnávají licenční spor

19.11.2023

Představitelé společnosti Panini America a generální ředitel WWE (World Wrestling Entertainment) Nick Kahn se usmířili ve sporu o licenci na vydávání sběratelských karet. Co toto "urovnání" přesně znamená však zatím není jisté.

Soudkyně amerického okresního soudu Lorna Schofield ve středu zastavila řízení poté, co právní zástupci obou stran v úterý podali žádost, z níž vyplývá, že v zásadě došlo k dohodě.

Společnost WWE 25. srpna oznámila společnosti Panini America, že vypovídá čtyřletou licenční smlouvu, na níž se dohodli v lednu 2022, s tím, že Panini nedodávají vše, co by podle podmínek smlouvy měli. Společnost WWE tvrdila, že Panini nevyrábí domluvené množství sběratelských, herních a digitálních karet, a uvedla, že plánuje předat licenci konkurenční firmě Fanatics o dva roky dříve.

Společnost Panini nesouhlasila s důvody WWE a zažalovala je u federálního soudu v Tampě, aby tomu zabránila. Společnost WWE poté podala žádost na zákaz výroby a distribuce dalších karetních produktů WWE společností Panini.

Ze soudních dokumentů předložených v úterý vyplývá, že generální ředitel Panini Mark Warsop a Elisabetta Mussiniová, ředitelka oddělení, které má ve společnosti Panini na starosti licence, se mezi 3. říjnem a 13. listopadem několikrát radili a probírali návrhy na vyrovnání a protinávrhy. Právní zástupci obou stran spolu také pravidelně telefonicky hovořili ve snaze urovnat své spory. Tato jednání tedy nakonec vedla k dohodě o narovnání, ale podrobnosti zatím nebyly oznámeny, takže není známo, která společnost bude v roce 2024 vyrábět sběratelské karty WWE.