Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Poslední hraný dres Gretzkyho kariéry půjde do aukce

11.02.2023

Po dvouměsíční pauze vítáme všechny naše čtenáře v roce 2023. Dočasně jsme v uplynulé době museli pozastavit vydávání článků a novinek, dnešním dnem se však opět vracíme do kolotoče shromažďování novinek a zajímavostí z našeho krásného hobby a jejich pravidelnému publikování. Děkujeme všem za přízeň a návštěvnost webu.

Dres, který měl Wayne Gretzky na sobě, když v dubnu 1999 zaznamenal poslední bod své kariéry, míří poprvé na trh.

Aukční síň Grey Flannel Auctions nabídne tento modrý kus historie s autogramem letos na jaře.

Byl to jeden ze čtyř dresů, které Gretzky oblékl 18. dubna 1999 v Madison Square Garden, když naposledy nastoupil na led jako hráč, zároveň je to přesně ten, který měl na zádech, když ve druhé třetině asistoval u gólu Briana Leetche a připsal si tak 2857. bod své 21leté kariéry.

Gretzkyho dres pro předzápasovou rozcvičku dostal kustod Rangers Mike Folga. Tento dres se před 22 lety prodal prostřednictvím společnosti Lelands za 67 791 dolarů.

Gretzky si ponechal závěrečný dres, kalhoty a další výstroj, kterou měl na sobě ve třetí třetině a prodloužení zápasu s Pittsburghem Penguins. Poté je věnoval Hokejové síni slávy v Torontu, kde jsou vystaveny.

Dres z druhé třetiny byl dlouhá léta vystaven v muzeu Defining Moments v Madison Square Garden. Společnost MeiGray minulý měsíc ověřila jeho pravost a na videu byl porovnán s časem 19:30 druhé třetiny Gretzkyho rozlučkového zápasu a s časem, kdy byl v roce 2019 z expozice MSG odstraněn. Zpráva od MeiGraye bude mezi dokumenty přiloženými k dresu spolu s dalším COA od Johna Rosasca, ředitele týmu pro styk s veřejností, který sledoval, jak Gretzky předává dres Barnettovi.

Gretzky odehrál během zápasu proti Penguins 22 minut. V šatně po zápase rozdal spoluhráčům hokejky, které používal při rozcvičce a během zápasu - každou z nich podepsal (viz video níže).

Společnost Grey Flannel momentálně nedokáže odhadnout konečnou prodejní cenu, ale provozní ředitel Michael Russek sdělil, že dres "má potenciál stát se nejvýznamnějším pamětním předmětem Rangers, který kdy byl nabízen".

Očekává se, že dres bude hlavní položkou jarní aukce katalogu Grey Flannel.