Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Panini a FIFA prodloužily licenční smlouvu do mistrovství světa 2030

17.12.2023

Licence na NBA a NFL jim sice v příštích letech vyprší, ale společnost Panini bude i nadále vyrábět fotbalové karty a samolepky pro mistrovství světa a další akce FIFA, minimálně až do roku 2030.

Mezinárodní řídící orgán fotbalu a společnost Panini Group prodloužily své tradiční dlouholeté partnerství, které trvá již více než 50 let.

Na základě této dohody bude italská společnost vyrábět sběratelské karty, sady samolepek, karetní hry a digitální sběratelské předměty pro mistrovství světa ve fotbale v letech 2026 a 2030, mistrovství světa ve fotbale žen v roce 2027 a další soutěže FIFA.

Společnost má kromě svého severoamerického centra v Dallasu dceřiné společnosti po celé Evropě a Latinské Americe.

Digitální integrace budou mít v rámci nové dohody větší roli, ale prim budou samozřejmě i nadále hrát klasické "fyzické série", které se prostřednictvím Panini vyrábějí již od uvedení první kolekce pro mistrovství světa 1970 v Mexiku. Lze také očekávat propagační akce související se sběratelstvím s dalšími firemními partnery FIFA.

"Jsme nadšeni, že můžeme oznámit obnovení našeho historického partnerství se společností Panini, které podtrhuje náš společný závazek zlepšovat zážitky fanoušků, zavádět inovace a budovat silnější vazby mezi generacemi a komunitami fanoušků," uvedl Romy Gai, obchodní ředitel FIFA. "Jako partneři, kteří jsou partnery již více než 50 let, se nyní vydáváme na novou a inovativní cestu, jejímž cílem je inspirovat, zapojit a sjednotit fotbalové fanoušky po celém světě a zajistit, aby duch hry i nadále uchvacoval srdce a mysl po mnoho dalších let."

Panini America, dceřiná společnost skupiny Panini, plánuje vydávat karty ještě před mistrovstvím světa v roce 2026, které se uskuteční v USA, Kanadě a Mexiku. Prvním produktem společnosti v rámci nové smlouvy bude série sběratelských karet FIFA zaměřená na nejlepší národní týmy světa, která bude vydána v roce 2024.

"Jsme opravdu hrdí na pokračování a prohloubení partnerství s FIFA. Tato dohoda pro nás představuje uznání našeho silného závazku vůči sběratelům a fotbalovým fanouškům obecně a postaráme se o to, abychom jim nabídly dosud nevídané produkty a zážitky," poznamenala Elisabetta Mussini, ředitelka licenční skupiny Panini Group. "Za posledních pět desetiletí se mnoho věcí změnilo, ale vášeň fotbalových fanoušků a touha sdílet ji s příznivci z celého světa je stále přítomná. Díky společnému úsilí FIFA a Panini se jejich angažovanost dostane na zcela novou úroveň."