Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Muž poslal hokejovou kartičku k podpisu, vrátila se mu za 15 let

20.12.2023

Ti, kdo posílají žádosti o autogramy hráčům vědí, že odpověď nemusí dostat - a to ani, když přiloží obálku s vlastní adresou a známkou.

Ross Rutter se pravděpodobně stal rekordmanem v dávno zapomenutých prosbách o podpis.

Myslel si, že jeho žádost zaslaná v roce 2008 bývalému pravému křídlu Washington Capitals Bobu Gouldovi přišla vniveč, ale ejhle, podívejme se, co se minulý týden objevilo v jeho poštovní schránce.

V dopise nyní šestašedesátiletý Gould vysvětluje, že se přestěhoval krátce poté, co Rutterova žádost dorazila, a dopis se ztratil. Mohl ho samozřejmě vyhodit do koše, ale místo toho se podepsal, napsal vysvětlení a dokonce zaplatil poštovné navíc.

V 697 zápasech NHL zaznamenal Gould 145 gólů a 159 asistencí. Jeho nejlepší sezónou byl ročník 1986-87, kdy vstřelil 23 gólů a zaznamenal celkem 50 bodů. Do paměti se zapsal také rvačkou, při níž zlomil čelist Mariu Lemieuxovi.

Muž sbírající podpisy zřejmě ztracené zásilky přitahuje, protože letos je to už podruhé, co Rutter zaznamenal podobně úspěšný příběh s autogramem. V dubnu mu doma přistála kartička Garyho Laskoskiho, které trvalo 5 403 dní, než se vrátila do jeho poštovní schránky.

Jednou také čekal 5 118 dní na kartičku zaslanou bývalému baseballovému hráči Williemu Montanezovi.