Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Sbírka předmětů Joe Montany je v aukci Goldin

17.02.2023

Před érou Toma Bradyho byl Joe Montana nejlepší quarterback Super Bowlu.

Tento borec, známý také jako "Joe Cool" a "The Comeback Kid", dovedl v letech 1982-90 tým San Francisca ke čtyřem vítězstvím v Super Bowlu, díky nimž je v žebříčku (shodně s Terrym Bradshawem) druhý nejlepší, právě po Bradym.

Montana, dvojnásobný nejužitečnější hráč NFL, má působivou sbírku memorabilií ze své kariéry v Síni slávy. "Sbírka Joe Montany" je aktuálně v únorové aukci Elite Auction společnosti Goldin Co.

Sbírka se draží od 9. února do 1. března a obsahuje takové neuvěřitelné předměty, jako jsou například červené dresy, které Montana oblékl v Super Bowlu XIX a XXIII a jejichž vyvolávací cena je 250 000 dolarů.

"Měl jsem to štěstí, že jsem ve své kariéře zažil několik neuvěřitelných okamžiků. Byly to okamžiky oslavované s celou fanouškovskou základnou," řekl Montana prostřednictvím společnosti Goldin. "Během své kariéry jsem nashromáždil spoustu memorabilií a jsem nadšený, že se mohu o tyto části své sbírky podělit s fanoušky, aby mohli nadále prožívat všechny vzpomínky."

Část výtěžku z aukce půjde na konto nadace The Four Rings Montana Family Foundation, která podporuje místní dětské charitativní organizace.

"Existuje celá generace dětí a dospělých, kteří chtěli být vždy jen jedním quarterbackem, když se oblékli do fotbalového dresu - Joe Montanou," řekl výkonný předseda a zakladatel společnosti Goldin Co Ken Goldin. "The Comeback Kid ztělesňoval pohodu a po neuvěřitelných 16 sezón byl tváří NFL. Kolekce Joe Montana vypráví příběh neuvěřitelného fotbalového života a každý opravdový fotbalový fanoušek bude ohromen tím, co nabízíme."

Další zajímavosti ze sbírky Montany:

- zarámovaný dres San Francisco 49ers z roku 1992

- helma Joe Montany z Notre Dame použitá při zápase

- dres San Francisco 49ers použitý při zápase Super Bowl XXIV

- podepsaný fotbalový míč z poslední touchdownové přihrávky Joea Montany

- cena pro nejužitečnějšího hráče Super Bowlu.

- bunda kterou měl pro uvedení do Síně slávy profesionálního fotbalu 

- hraný zarámovaný kompletní dres Kansas City Chiefs z finálového zápasu 31. 12. 1994


Čtěte také: Dresy s podpisem Toma Bradyho atakují po oznámení konce kariéry šestimístné nabídky