Chcete u nás publikovat? Kontaktujte nás

Nováčkovská karta Luky Dončiče se prodala za 3,12 milionu dolarů, čímž stanovila rekord ve veřejné aukci

19.11.2022

Nováčkovská karta Luky Dončiče, která se během loňského boomu karet prodala za údajných 4,6 milionu dolarů, sice ve čtvrteční aukci této částky nedosáhla, ale stanovila rekord ve veřejném prodeji.

Karta 2018 National Treasures 1/1 Luka Doncic Rookie NBA Logoman Patch Auto se v aukční síni PWCC Marketplace prodala za 3,12 milionu dolarů a stanovila tak nový rekord pro nejdražší basketbalovou kartu prodanou ve veřejné aukci.

Stejná karta s hodnocením PSA 9 se v březnu 2021 v soukromé aukci údajně prodala za 4,6 milionu dolarů, což byl tehdejší rekord pro basketbalové karty. Tento rekord byl překonán o měsíc později, kdy se karta LeBrona James Upper Deck Exquisite Gold Rookie Parallel 1/23 z roku 2003-04 prodala v soukromé aukci za 5,2 milionu dolarů, čímž byl stanoven tehdejší rekord v prodeji sportovních karet.

Ovšem obojí byly soukromé aukce, na rozdíl o té čtvrteční, která byla veřejná.

"Jedná se o nejvyšší cenu, jaká kdy byla realizována za basketbalovou kartu prodanou v ověřené veřejné aukci," uvedl Jesse Craig, viceprezident prodeje PWCC. "Když šla tato karta do dražby, záměrně jsme se vyhnuli spekulacím o ceně, protože to byl důležitý okamžik pro trh, aby sám rozhodl o hodnotě nejlepší Lukovy karty. Cena karty byla hodně diskutovaná a trh ji umístil tam, kam patří.

Předtím jsme psali: Rekordní karta Luky Dončiče za 4,6 milionu dolarů v aukci