NOVINKY Z HOBBY

Zde naleznete nejnovější zprávy a články o tom, co se aktuálně děje ve světě sběratelských karet a memorabilií.

Po začátcích v norském klubu Bryne se na několik let přestěhoval do Molde a poté si odskočil do rakouského klubu FC Red Bull Salzburg. Ke konci roku 2019 podepsal Erling Haaland smlouvu s německým bundesligovým klubem Borussia Dortmund. Zatímco s BVB prorazil v Lize mistrů, na cestu k superhvězdě se vyšvihl díky svým výkonům v Premier League za...

Ve 20. letech minulého století daroval Babe Ruth jednu ze svých rukavic příteli a spoluhráči Jimmymu Austinovi. Rukavice použitá při hře se bude dražit v aukci společnosti Louisville Slugger.

Kdysi se milionové prodeje sportovních karet objevovaly jednou za rok nebo za dva a byly vyhrazeny výhradně muži jménem Honus Wagner. S vývojem trhu se však sportovní karty prodávají za více než milion dolarů stále častěji. Ve většině měsíců roku se nyní protočí dokonce několik sedmimístných částek. K Wagnerovi a Mickeymu Mantlovi se nyní...

Tradiční série NBA Hoops od společnosti Panini vyjde právě v době, kdy se naplno rozjíždí sezóna NBA. Letošní produkt Hoops, jehož vydání je naplánováno na týden od 7. prosince, zůstává spolu s velkým základním setem především představením nováčků sezóny. Ti budou vyobrazeni v dresech NBA, což je vždy plus.

O-Pee-Chee Hockey zůstává tradičně nejrozšířenějším a nejobsáhlejším setem sezony. Karty se nám reálně do rukou dostanou až za nějakou dobu - společnost Steel City Collectibles uvádí předběžné datum vydání 15. března 2023, což je pro O-Pee-Chee nezvykle pozdě.

Společnost Beckett, nejdůvěryhodnější značka v oboru sběratelských předmětů, v úterý oznámila, že dokončila akvizici společnosti Due Dilly, technologické firmy využívající počítačové vidění k okamžitému hodnocení kvality a stanovení cen sběratelských předmětů v reálném čase.

Karta Mickeyho Mantla z roku 1952 výrobce Topps se známkou 9,5 od SGC (jde o nejlepší známý exemplář na světě) se koncem měsíce srpna 2022 prodala v aukční síni Heritage Auctions za 12,6 milionu dolarů. Je to nejvyšší částka, jaká kdy byla zaplacena za jakýkoli sportovní předmět, kartu nebo memorabilii.